Ünlü YouTuber hakkında korkunç iddia… Çeteler tarafından kaçırıldı

Gerçek adı Addison Pierre Maalouf olan YourFellowArab, ülkedeki en güçlü çete lideri, Jimmy ‘Barbecue’ Cerisier ile röportaj yapmak için adadaydı.

14 Mart’ta Maalouf’un FBI’ın en çok arananlar listesinde yer alan bir çete tarafından kaçırıldığı ve 600 bin dolar fidye karşılığında tutulduğu belirtildi. Haiti24’ün haberine göre, rehinecilere şu ana kadar yaklaşık 40 bin dolar ödendi.

Maalouf, resmi web sitesinde kendisini komedyen, profesyonel oyuncu ve içerik yaratıcısı olarak tanıtıyor.

Maalouf Haiti’ye doğru yola çıktığında şöyle bir tweet attı: “Bu gezilerden birine daha gidiyorum. Eğer ölürsem, yayınladıklarımı izlediğiniz için teşekkürler.”

Maalouf’un meslektaşlarından biri olan Lalem, X gönderisinde arkadaşının rehin alındığını doğruladı ve paylaşımını “Yakında çıkacak” diyerek sonlandırdı. Lalem, Maalouf’un Haiti’de gösterdiği son videoyu yeniden yayınladı.

Lalem ayrıca Maalouf’un telefon numarasını bilenlerden güvenlik için mesaj atmamalarını da istedi.

Perşembe günü, çatışmalara maruz kalan Karayip ülkesinin BM hakları uzmanı, ülkenin hastaneleri, okulları, bankaları ve diğer kritik kurumları hedef alan çete şiddetiyle mücadele etmek için 4 bin ila 5 bin arasında uluslararası polise ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Geçtiğimiz temmuz ayında William O’Neill, Haiti’nin çetelerle mücadele etmek için eğitilmiş bin ila 2 bin arası uluslararası polise ihtiyacı olduğunu söyledi. Bugün ise durumun çok daha kötü olduğunu, Haiti Ulusal Polisi’nin güvenliğin kontrolünü yeniden kazanmasına ve insan hakları ihlallerini engellemesine yardımcı olmak için bu sayının iki katı ve daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x