Avcılar’a müjdeyi verdi: 5 yıl içerisinde kentsel dönüşüm tamamlanacak

Uzun yıllardır CHP tarafından yönetilen Avcılar hakkında AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Abdullah Küçükoğlu, ilçenin uzun yıllardır belediyecilik hizmeti alamadığını söyledi. Küçükoğlu, “Avcılar gerçek belediyecilik, AK belediyecilik ile tanışacak” dedi.

“5 YIL İÇERİSİNDE DÖNÜŞÜM MESELESİNİ GÜNDEMDEN ÇIKARACAĞIZ”

AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı Abdullah Küçükoğlu şunları söyledi:

Avcılar’da bizim 450 bin komşumuz var.  Bu komşularımızın büyük bir kısmı deprem riski ile karşı karşıya. Ben Avcılar’ın depremle değil, sosyal alanlarıyla, parklarıyla anılan bir ilçe olmasını istiyorum. Biz Avcılar’daki projelerimizi 3 ana  başlık altında topladık.  Birincisi kentsel dönüşüm. 5 yıl içerisinde biz dönüşüm meselesini Avcılar’ın gündeminden çıkaracağız. Bununla ilgili benim vaadim imarda artı bir kat sağlayarak komşularımıza destek olacağız.  Bu sayede komşularımızın ödeyeceği inşaat maliyetleri de düşecek. 

“AVCILAR’DA ULAŞIM ÇİLE”

İkinci meselemiz ulaşım. Avcılar’da ulaşım çile. Biz bunu çile olmaktan çıkaracağız. Bunun için iki yol projemiz var.  Deniz Köşkler Mahalle’sinden başlayarak- Ambarlı’dan devam eden bir sahil yoluyla E-5’in altındaki mahallelerimizin trafik yükünü önemli ölçüde hafifleteceğiz.

Bir diğer projemiz. Göl yolu projemiz.  O da Florya Hastanesi’nden başlayarak Filizköy-Yeşilkent-Tahtakale-Ispartakule gişelerine kadar uzanan bir güzergahımız var. Aslında yeni bir Basın Ekspres yolu inşa edeceğiz. E-5 ile TEM arasındaki trafik yükünü önemli ölçüde hafifletecek. 

“AVCILAR’A YENİ NİKAH SALONU İNŞA EDECEĞİZ”

Naim Süleymanoğlu Gençlik ve Spor Merkezimizi inşa edeceğiz.  Ve orada nice Naim Süleymanoğulları gelecek ve orada yetiştireceğiz.  Avcılar’a Atatürk Kültür Sanat Merkezi’ni kazandıracağız.
Diğer bir noktada Avcılar’da çok eski bir nikah salonumuz var. Avcılar’a yeni bir nikah salonu da kazandıracağız. Avcılar’daki pazarları da yer altına alacağız. Bunun yanında 6 tane kapalı otopark inşa edeceğiz.

“İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE BESLENME DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Anne ve babalara da buradan bir müjde vermek istiyorum. Avcılar’da ilkokul ve ortaokula giden tüm öğrencilere beslenme desteği vereceğiz. Uzun yıllardır belediyecilik hizmeti almayan bir bölgeden bahsediyoruz.  Avcılar’da her şey eksik. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x